مزایا حضور در نمایشگاه مجازی

مزیت‌های مشارکت در نمایشگاه مجازی:
بازاریابی (Business to Business) B2B یکی از پرسودترین روش های بازاریابی در دنیای تجارت است. اگرچه این مبحث از نظر کاربران و مشتریان عادی کمتر شناخته شده است، اما امروزه بخش عمده ای از معاملات تجاری دنیا در این نوع بازاریابی انجام می شود. در مدل B2C (Business to Consumer) مفهوم B2C که یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین مدل های فروش است، مشتری کسب و کار مستقیماً خود مصرف کننده است. یعنی شرکت محصول خود را به طور مستقیم به دست مصرف کننده نهایی از طریق خرده فروشان و فروشگاه ها می رساند و یا در جاهای مختلف خود نمایندگی فروش دارد. معاملات B2C کوتاه تر از B2B است.

بازاریابی B2B یا تجارت به تجارت همانطور که از نامش پیداست به تعاملات تجاری بین دو کسب و کار مختلف با یکدیگر اشاره دارد. در این حالت یک کسب و کار تجاری، محصولات یا خدمات خود را به یک کسب و کار تجاری دیگر می فروشد و یا در ازای آن کالا یا خدمات می گیرد. یکی از مهم ترین مزایای کسب و کار B2B حجم بالای مبادلات می باشد و یکی از مزیت های نمایشگاه های صنعتی مجازی B2B همین امر است. شما می توانید با حضور در این نمایشگاه ها یک پایگاه داده کامل از مشتریان خود تهیه نمایید. با توجه به اینکه مشتریان شما در این نمایشگاه ها، نه تنها بخشی مصرف کننده محصول نهایی هستند بلکه گروهی نیز دارای کسب و کار تجاری بوده و مشتری کالا یا خدمات شما هستند. شما می توانید با انجام اولیه مذاکرات تجاری در فضا مجازی و بدنبال آن مذاکرات رودررو با ایشان، قراردادهای بلندمدتی امضا کنید و برای خط تولید خود برنامه ریزی نمایید و بدینوسیله کسب و کار خود را رونق داده و از ظرفیت های تولیدی خود به صورت کامل استفاده نمایید.
در فضا نمایشگاه مجازی حتی امکان استفاده گسترده از نظرات و پیشنهادات مشتریان و بازدیدکنندگان در راستای بهبود کیفیت، تنوع محصولات و مقدار تولید خود را دارا می باشید و این امکان برای شما فراهم می گردد که در زنجیره تأمین کالا با مشتریان خود شریک تجاری گردید و سرمایه گذاری هدفمند انجام دهید که این مهم در نمایشگاه های غیرتخصصی و صنفی امکان پذیر نخواهد بود. همچنین در نمایشگاه های مجازی می توانید به صورت 24 ساعته و بدون محدودیت از قبل برنامه ریزی کرده و به صورت کاملاً هدفمند از نمایشگاه بازدید نماید. به همین جهت شرکت های تولیدی و تخصصی در این نمایشگاه از سود بیشتری منتفع خواهند شد؛ چراکه ضمن فراهم بودن امکان بررسی کامل بازدیدکنندگان تخصصی از غرفه شما و برقراری ارتباط با آنها، تعدادی از این شناختها منجر به عقد قرارداد خواهد گردید.

از جمله قابلیت های نمایشگاه مجازی تخصصی ایساتکس اکسپو می توان به موارد زیر اشاره کرد:
امکان عضویت، امکان ثبت سفارشات، امکان پرداخت آنلاین، امکان تعریف و ثبت غرفه توسط متقاضیان، امکان تعریف محصولات به صورت دست بندی شده، امکان ثبت محصولات به همراه متن و تصویر، امکان ثبت اخبار و مقالات مربوط به غرفه دارن، امکان نمایش لیست مشتریان، امکان ثبت نمایندگی های فروش، امکان مدیریت منوها و در اختیار داشتن پنل کاربری آسان و کاربردی، امکان دریافت درخواست استعلام قیمت، امکان مدیریت نظرات، پیشنهادات و انتقادات، امکان گروه بندی محصولات در سالن های مربوطه، امکان ثبت و مدیریت بنرهای تبلیغاتی، امکان ارسال ایمیل و پیامک به کاربران، امکان ارسال اطلاعیه ها و بخشنامه ها به پرسنل و کاربران سایت، امکان گزارش گیری از بازدید کنندگان و لیست سفارشات، امکان تعریف سطوح و مجوزهای دسترسی، امکان ثبت آگهی های رایگان و فرصت های تجاری براساس مجوزهای دسترسی.